Categorieën: Nieuws

Hanze zet samenwerking met Oegandese universiteit ‘on hold’ vanwege anti-LHBTQ+ wetgeving

Nadat er in het afgelopen voorjaar al een streep ging door de bijdrage van de Hanzehogeschool aan het ondernemerschapscentrum van de Uganda Christian University (UCU), heeft de onderwijsinstelling uit Groningen nu besloten de samenwerking met de universiteit in het Oegandese Mukono helemaal op te schorten.

In het voorjaar werd duidelijk dat er scherpere anti-LHBTQ+ wetgeving aan zat te komen in het Afrikaanse land. Nu duidelijk is dat de hardere maatregelen (onder meer celstraffen van maximaal twintig jaar voor het ‘promoten van homoseksualiteit’ en zelfs de doodstraf voor ‘verergerde’ vormen van homoseksualiteit) zijn doorgevoerd, heeft de Hanzehogeschool besloten om de samenwerking met UCU ‘on hold’ te zetten.

“De komende tijd houden we de situatie en ontwikkelingen in Uganda nauwlettend in de gaten”, aldus de onderwijsinstelling. “In deze context zijn we ook met UCU in gesprek. Dit onderstreept nogmaals het belang van het gesprek dat we binnen de Hanze gaan voeren over internationale samenwerking in het algemeen en hoe we willen omgaan met situaties waarin onze waarden niet of onvoldoende overeenkomen met waarden van samenwerkingspartners.”

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

“Woensdag veel bewolking, donderdag en vrijdag ruimte voor de zon”

Na een aantal dagen waarbij de bewolking de overhand had, krijgt de zon in het…

3 uur geleden

Partij voor de Dieren vraagt zich af hoe kap in broedseizoen voortaan voorkomen kan worden

De fractie van Partij voor de Dieren in de gemeenteraad wil woensdag van het college…

3 uur geleden

Buurtbanken van hergebruikt afvalplastic onthuld in De Hunze (foto’s)

In de wijk De Hunze zijn twee bijzondere buurtbanken onthuld. De bankjes zijn deels gemaakt…

4 uur geleden

Concours Hippique krijgt 35.000 euro subsidie van provincie: “Heel erg blij mee”

Internationaal Indoor Concours Hippique krijgt voor de aanstaande editie, die opnieuw in Martiniplaza wordt gehouden,…

5 uur geleden

Oppositiepartijen willen dat college zich uitspreekt tegen bezuinigingen in onderwijs

De fracties van D66, Student & Stad en Partij voor het Noorden roepen het college…

6 uur geleden

Dubbel gevoel bij fractie GroenLinks over kernafvalbesluit in Tweede Kamer

Dat een meerderheid van de Tweede Kamer dinsdag ingestemd heeft om geen kernafval op te…

8 uur geleden