Categorieën: Nieuws

“Maandag wisselend bewolkt met kans op buien, ook later in de week buien”

Warm en rustig zomerweer zit er voorlopig niet in. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis moeten we de komende dagen rekening houden met regelmatig buien.

“Maandagochtend zijn er flinke opklaringen, maar neemt de bewolking geleidelijk aan toe”, vertelt Kamphuis. “Het blijft vrijwel overal droog. In de middag neemt de kans op een paar buien toe met daarbij kans op een slag onweer. Het wordt 21 graden bij een matige tot vrij krachtige wind uit het westen tot zuidwesten, kracht 3 tot 5. Dinsdag zijn er wolkenvelden en kan er af en toe een spatje regen vallen. Later op de dag klaart het wat vaker op. Het wordt 22 of 23 graden bij een zwakke of matige westelijke wind, kracht 2 of 3.”

“Woensdag moeten we ook rekening houden met een paar buien, de meeste in de loop van de dag. Daarbij is er kans op een slag onweer en wordt het 21 of 22 graden. De wind uit het westen tot noordwesten is matig, kracht 3 tot 4.

Kijken we verder vooruit, dan zien we op donderdag dat het rustiger wordt. Naast enkele wolkenvelden zijn er ook zonnige perioden. In de middag is er kans op een bui bij 21 graden als hoogste temperatuur. Vrijdag en tijdens het weekend zijn de veranderingen klein. Zonnige momenten en wolkenvelden wisselen elkaar af. Soms valt er een bui en de temperaturen liggen met ongeveer 22 graden een graadje onder het langjarig gemiddelde.”

Meer informatie over het weer vind je op deze pagina.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Groningse gemeenteraad roept op tot volledig stopzetten gaswinning

De gemeenteraad van Groningen heeft met grote meerderheid een motie aangenomen waarin het kabinet wordt…

5 uur geleden

FC Groningen uit bekertoernooi geknikkerd na 3-1 nederlaag tegen AZ

FC Groningen heeft woensdagavond verloren van AZ in het AFAS stadion in Alkmaar. De Groningers…

5 uur geleden

Geen uitzondering voor bakfiets bij milieustraat

Een gratis lading grofvuil wegbrengen met een  (elektrische) bakfiets blijft formeel gelijk aan een lading…

6 uur geleden

Horeca, cultuur, groen of sport? Stad gaat prijsvraag uitschrijven voor invulling huidig busstation

Het huidige busstation in Groningen moet na de verplaatsing van de bussen naar de zuidkant…

7 uur geleden

Dit is volgens Groningse jongeren het belangrijkste doel van de Economische Agenda Nij Begun

Leefomgeving staat op nummer één. Dat blijkt uit de Tienskipdag van 16 december, georganiseerd met…

7 uur geleden

Donderdag begint zacht, eind van de week kans op hagel en natte sneeuw

De zachtere temperaturen blijven nog even bij ons. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis begint donderdag mild,…

8 uur geleden