Categorieën: Nieuws

CDA en VVD willen dat kraak voormalig Petit Theatre snel stopt: ‘Niet aan kraker om te bepalen wat er met Regulateurshuis gaat gebeuren’

Als het aan de raadsfracties van het CDA en de VVD ligt, gaan burgemeester Koen Schuiling en de politie ervoor zorgen dat er zo snel mogelijk een einde komt aan de kraak van het Regulateurshuis aan de Kolendrift.

In het Regulateurshuis zat tot vorige maand nog Le Petit Theatre, maar dat moest door gebrek aan geld uit het Regulateurshuis vertrekken. Vorige week trok de uitbaatster van het pand voor het laatst de deur achter zich dicht en nog geen dag later zat er een kraker in het Regulateurshuis. De gemeente nam het pand eerder deze maand over van het Groninger Monumentenfonds en liet het beheer aan Carex, maar zij mogen van de kraker niet naar binnen. De kraker wil met zijn actie het Regulateurshuis behouden als culture broedplaats.

Maar bepalen wat er met het Regulateurshuis gaat gebeuren is niet aan deze kraker, zo stellen de raadsfracties van het CDA en de VVD. “Daarnaast is kraken strafbaar”, benadrukt CDA-fractievoorzitter Jalt de Haan. “Om te zorgen dat krakers sneller uit een pand kunnen worden gezet is het, op initiatief van het CDA en de VVD, mogelijk om binnen drie dagen tot ontruiming over te gaan.” Dat beaamt De Haan’s VVD-collega Ietje Jacobs: “De gemeente is onlangs eigenaar geworden van het Regulateurshuis. Kraken is verboden en dus strafbaar. De eigenaar van een gekraakt pand kan hiervan aangifte doen. Wij hebben hier in de raad diverse malen gesproken over hoe belangrijk het is om aangifte te doen van strafbare feiten.”

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Vrijdag toenemende bewolking met in de avond een bui, weekend fris maar droog

Richting het weekend wordt het weer in Groningen geleidelijk aan frisser. Vrijdag begint nog met…

11 uur geleden

Gemeente zoekt mensen die willen meehelpen aan monument Trans-Atlantische Slavernij

De gemeente Groningen is op zoek naar mensen die willen meehelpen aan de totstandkoming van…

12 uur geleden

Burgemeester Groningen blij met glorend landelijk vuurwerkverbod: ‘Kan zo niet langer’

In de Tweede Kamer lijkt zich een meerderheid af te tekenen voor de invoer van…

13 uur geleden

Motoragent en fietsster raken gewond door ernstig ongeval in Lewenborg (update)

Op een fietspad langs de Kluiverboom in Lewenborg vond aan het begin van donderdagavond een…

15 uur geleden

Nachtelijke wegwerkzaamheden op A7 bij Hoogkerk, omleiding en kans op geluidsoverlast

In de nacht van maandag 31 maart op dinsdag 1 april worden er werkzaamheden uitgevoerd…

16 uur geleden

Fietspad langs Noord-Willemskanaal gaat vrijdag weer gedeeltelijk open

Vanaf vrijdag 28 maart gaat een deel van het fietspad langs het Noord-Willemskanaal weer open.…

16 uur geleden