Categorieën: Nieuws

Veel rookontwikkeling bij brand in kelder DUO-kantoor (update)

In de kelder van het DUO-kantoor aan de Kempkensberg heeft in de nacht van dinsdag op woensdag brand gewoed. De brand ging gepaard met forse rookontwikkeling.

De melding van de brand kwam rond middernacht binnen, waarop een tankautospuit en een hoogwerker naar de locatie werden gestuurd. “Tijdens onderhoudswerkzaamheden van een noodstroomaggregaat is in de kelder van het gebouw brand uitgebroken”, vertelt brandweerwoordvoerder Johan Bosklopper. “Iedereen heeft het gebouw veilig kunnen verlaten.” Om de brand goed te kunnen bestrijden was meer hulp nodig. Daarop werd ook een tweede tankautospuit en de schuimbluswagen ter assistentie opgeroepen.

Bij de brand kwam veel rook vrij, waarbij rookwolken over de zuidelijke ringweg trokken. Nieuwsfotograaf Rick ten Cate van tencatefotografie.nl vertelt dat hulpverleners op locatie melden dat het uur woedde in isolatiemateriaal. Volgens Bosklopper kon rond 01.00 uur het sein ‘brand meester’ worden gegeven. “Wel is nog een goede na-verkenning nodig. De brand heeft in de kelder voor schade gezorgd. Ook is er blusschade ontstaan.”

Foto: Rick ten Cate – tencatefotografie.nl

Update 18-10-2023 14.30 uur:

Bij de kelder van het DUO-gebouw is woensdagmiddag een tijdelijk noodaggregaat neergezet.

Foto: 112 Groningen

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

RUG 28e op ranglijst voor meest internationale universiteiten ter wereld

De Rijksuniversiteit Groningen is vijf plekken gestegen op de World’s Most International Universities 2025 ranglijst.…

7 uur geleden

Dinsdag af en toe zon en zo’n 13 graden

Groningen is begonnen aan een wisselvallige en zachte week. Volgens OOG-weerman komen regen, opklaringen en…

8 uur geleden

RSJ besluit: Van Mesdagkliniek wordt rookvrij

Dr. S. van Mesdag wordt de eerste rookvrije tbs-kliniek in Nederland. Ondanks beklag van patiënten…

9 uur geleden

Piepende rookmelder leidt tot arrestatie naakte man

De politie heeft maandagavond een naakte man gearresteerd in een woning aan de Meeuwerderweg. De…

11 uur geleden

Ongeval veroorzaakt file op de A7 richting Heerenveen

Maandagmiddag rond 17.00 uur is een file ontstaan op de A7. Ter hoogte van afrit…

12 uur geleden

Doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is klaar en geopend

De doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is maandagmiddag open gegaan. Het fietspad loopt vanaf de…

13 uur geleden