Categorieën: Nieuws

Werkschip ‘Thomas van Seeratt’ krijgt andere naam

De provincie Groningen gaat de naam van het werkschip ‘Thomas van Seeratt’ veranderen. Dat zegt gedeputeerde Johan Hamster tegen RTV Noord.

De fracties van Volt en GroenLinks in de Provinciale Staten hadden hierom gevraagd. Thomas van Seeratt was de man die een belangrijke rol speelde bij het redden van slachtoffers na de Kerstvloed van 1717, en bij de daarop volgende verhoging van de Groninger zeedijken. De vloed eiste zo’n tweeduizend levens. Daarvóór maakte van Seeratt echter carrière in de slavenhandel. Hij was twintig jaar lang slavenschipper bij de West-Indische Compagnie.

Het schip wordt gebruikt bij het onderhoud van bruggen en kanalen. Het wordt over enkele jaren vervangen door nieuwe exemplaren. De nieuwe naam van het schip wordt ‘PW17’.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

‘Zondag kans op een bui, komende dagen wisselend bewolkt’

Het stralende voorjaarsweer van de afgelopen dagen wordt ingeruild voor een bewolkter weertype waarbij er…

7 uur geleden

Gorecht en TKB sluiten aan; Helpman pakt dure punten; VVG grote verliezer in 3R;

In 2I profiteerde Gorecht volop van het puntverlies van de concurrenten bovenin. Helpman boekte in…

7 uur geleden

Lycurgus wint ook uitwedstrijd tegen Tectum Achel

Nova Tech Lycurgus heeft zaterdagavond de uitwedstrijd in het Belgische Achel tegen Tectum Achel met…

7 uur geleden

1H: Ruime zege Be Quick 1887, nederlaag Oranje Nassau

Be Quick 1887 boekte zaterdagavond in de eerste klasse H een ruime zege. Oranje Nassau…

8 uur geleden

Koploper PKC’83 verspeelt drie punten in derby tegen Velocitas

Koploper PKC'83 heeft zaterdagmiddag in de titelstrijd in de eerste klasse H in eigen huis…

9 uur geleden

Wereldrecord schaatsen verbroken op Kardinge: “Je rug is niet gemaakt om 24 uur krom te staan” (foto’s)

Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…

10 uur geleden