Er komen twaalf nieuwe banenmarkten naar Groningen en Noord-Drenthe, onder de naam ‘Startfest’. Dat kondigde Carine Bloemhoff, voorzitter arbeidsmarktregio Groningen & Noord-Drenthe en wethouder van Groningen dinsdag aan.
StartFest is geen gewone banenmarkt. Het zijn gezellige en inspirerende festivals waar het draait om talent, ontwikkeling en werk. Het draait allemaal om het talent van de bezoekers, met vragen als: hoe kunnen zij die talenten ontdekken en vaardigheden laten groeien? Hoe kunnen zij een volgende carrièrestap te maken? Hoe vinden zij werk dat aansluit bij hun talent en vaardigheden?
Bedrijven laten op de festivals zien welke vaardigheden zij belangrijk vinden en proberen bezoekers voor zich te winnen om bij hen te komen werken. Projectleider Esther Pleizier: “Door de grote krapte op de arbeidsmarkt moeten we anders kijken naar ontwikkelen, boeien en binden van talenten in onze regio. Het doel van de festivals is daarom om bezoekers te prikkelen en uit te dagen een stap te maken naar een opleiding of (ander) werk. Werkgevers en opleiders laten zien op welke manier dit bij hen kan.
Carine Bloemhoff: “Er ligt een enorme uitdaging om zoveel mogelijk inwoners in Groningen en Noord-Drenthe optimaal te laten deelnemen aan de arbeidsmarkt. Daarom bundelen we als regio de krachten. Tijdens StartFest zetten regionale onderwijsinstellingen, werkgevers, vakbonden, brancheorganisaties, opleidingsfondsen, gemeenten, provincie en UWV samen de schouders eronder om de festivals tot een succes te maken.”
De festivals zijn gratis te bezoeken en aanmelden is niet nodig. De aftrap is op 25 januari in de Euroborg. Vervolgens op 14 maart in Appingedam, 14 mei in Assen, 27 juni in Scheemda en 3 oktober, opnieuw Groningen. Meer informatie is beschikbaar op de website http://www.startfest.nl.
Verkeer op de A28 in de richting van Groningen moet voorlopig omreizen vanwege een ongeluk…
Op sportpark Esserberg was woensdagochtend en middag een groot schoolvoetbaltoernooi. Het toernooi wordt eens per…
Een klein vrachtwagen is woensdagmiddag vast komen te zitten onder de loopbrug over de wielerbaan…
Rechercheurs en politieagenten hebben woensdagmiddag in grote getalen een tuin onderzocht aan de Rijksweg in…
Wethouder Rik van Niejenhuis (PvdA) maakt zich veel zorgen over de overlast die veroorzaakt wordt…
Ex-burgemeester Koen Schuiling gaat in hoger beroep tegen zijn veroordeling tot schennispleging. Dat meldt Dagblad…