Categorieën: Nieuws

Hoog waterpeil levert in Stad geen problemen op

“Het hoge waterpeil levert in de stad geen problemen op.” Dat zegt dijkgraaf Roeland van der Schaaf van waterschap Noorderzijlvest.

In tegenstelling tot de rest van het land heeft de regen van de afgelopen weken in Groningen niet tot grote wateroverlast geleid. In de stad zijn waterschap Noorderzijlvest en Hunze en Aa’s verantwoordelijk voor het waterpeil. Het gemaal ‘De Waterwolf” in Electra en de waterbergingen  in het Lauwersmeergebied en, dichter bij de stad, in de Onlanden zorgden ervoor dat het waterpeil in de stad niet te hoog werd.

Maar door het veranderende klimaat moet in de toekomst meer ruimte voor waterberging komen. “We werken in de Onlanden aan uitbreiding”, zegt Van der Schaaf.

 

 

Ecco van Oosterhout

Recente berichten

Vrijdag en weekend zonovergoten

Er staat een lenteweekend voor de deur. Volgens weerman Johan Kamphuis is alleen zondag kans…

5 uur geleden

Inzet bussen vanaf komend weekend tussen Groningen en Bad Nieuweschans

Er rijden geen rechtstreekse treinen vanaf komende zaterdag tot en met zondag 16 maart tussen…

6 uur geleden

Hekken geplaatst rondom C&A voor verbouwing

De werkzaamheden van de C&A aan de Herestraat zijn begonnen. Deze week zijn er hekken…

7 uur geleden

Fietser gewond bij aanrijding Oosterhoogebrug

Een fietser is donderdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising van de Rijksweg…

9 uur geleden

Voorwaardelijke schorsing FC Groningen doelman Etienne Vaessen

Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen heeft een voorwaardelijke schorsing gekregen van één wedstrijd. Dat…

9 uur geleden

Politie neemt luchtbuksen van schietende mannen in beslag

Twee mannen deden donderdagmiddag schietoefeningen met een luchtbuks bij de brug over het Van Starkenborghkanaal…

9 uur geleden