Categorieën: Nieuws

‘Brief aan ondernemers met vaste kraam had nooit verstuurd moeten worden’

De brief voor dertig ondernemers met een vaste standplaats waarin staat dat zij per 1 januari elke avond hun kraam moeten afbreken, had nooit verstuurd moeten worden. Dat zegt wethouder Carine Bloemhoff.

De brief zorgde voor woede bij eigenaren van onder meer bloemen- en viskramen. Die zien het extra werk, ’s avonds en ’s morgens vroeg, niet zitten. Bloemhoff: “De brief is ingetrokken en er komt een andere brief voor in de plaats. Maar we gaan eerst in gesprek met ondernemers over de regels, en over hoe we de situatie passend kunnen maken.” Volgens de wethouder volgen er voorlopig geen acties op het gebied van handhaving.

De oppositie in de gemeenteraad heeft inmiddels vragen gesteld over de brief. “Wij roepen het college op een daadwerkelijk open gesprek te voeren, zonder dat de uitkomsten daarvan vooraf duidelijk zijn,” aldus Amrut Sijbolts, fractievoorzitter van Stadspartij 100% voor Groningen. “Dit is een nieuw hoofdstuk in het boek: hoe pest ik de ondernemer de gemeente uit? Wij vragen ons af of dit is wat het college wil,” vult fractievoorzitter van de VVD Ietje Jacobs-Setz aan.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

Zelf een Koploper naar Zwolle besturen? “Dat je rijdt met een beest van een trein, wauw”

Zelf een Koploper of een SNG Sprinter besturen? Sinds deze week kan het in de…

1 uur geleden

Kinderen uit Thesinge bezoeken Westerbork: “Een dorpsgenoot is in het kamp gefusilleerd”

Een groep kinderen uit Thesinge heeft een bezoek gebracht aan Herinneringscentrum Kamp Westerbork. Volgens Roelie…

2 uur geleden

Geluidsoverlast ringweg: wethouder vraagt Rijkswaterstaat metingen te doen bij De Frontier

Rijkswaterstaat wordt gevraagd om geluidsmetingen te doen bij De Frontier. Aanleiding is de overlast die…

2 uur geleden

Maria en Freerk die op de fiets naar Lourdes gingen vanmiddag te zien op NPO2

Maria Romp en Freerk de Boer uit Haren zijn vanmiddag te zien in het televisieprogramma…

3 uur geleden

Zomertijd in de natuur: “Wees de komende dagen extra alert als je de weg opgaat”

Automobilisten doen er volgens natuurbeheerders de komende dagen verstandig aan om extra alert te zijn…

3 uur geleden

Puntverlies Gorecht; Be Quick 1887 zat. opnieuw reuzendoder

Gorecht leed kostbaar puntverlies in de titelrace in 2I, Helpman wist een degradatiewedstrijd niet te…

3 uur geleden