Categorieën: Nieuws

Aanzetten waakvlam al twee weken bekend bij Economische Zaken, Staten willen betere communicatie uit Den Haag

De Provinciale Staten van Groningen willen dat het ministerie van Economische Zaken vroegtijdiger en zorgvuldiger communiceert over zaken rond het Groningse gasdossier. Een meerderheid van de Staten stemde woensdagmiddag in met een motie hierover, nadat bekend werd dat Economische Zaken al twee weken voor de Kamerbrief van maandag wist dat de twee gasputten weer werden opgestart.

Dat meldt RTV Noord woensdagmiddag.

De Groningse Staten kwamen woensdagmiddag bij elkaar voor een spoeddebat over het aanzetten van de twee gaswinningslocaties in Groningen. Het besluit dat de gasputten dinsdag en woensdag op  de ‘waakvlam’ werden gezet, werd maandag bekend gemaakt door staatssecretaris Vijlbrief van Mijnbouw. Verantwoordelijk gedeputeerde Susan Top vertelde tijdens het debat dat bij Economische Zaken al twee weken bekend was dat er voorbereidingen werden getroffen om de gasputten weer open te zetten vanwege het koude weer. Top zelf liet weten pas een half uur voor de bekendmaking op maandag een appje te hebben gekregen over de heropening, via iemand rond de staatssecretaris.

Het spoeddebat werd aangevraagd door de Partij voor het Noorden, SP, CDA, BBB, Volt, Partij voor de Dieren, GroenLinks en PvdA. De fracties kwamen met een motie, die het provinciebestuur vraagt om met Vijlbrief en het ministerie in gesprek te gaan over snellere en betere communicatie over zaken rond het gasdossier. Vijlbrief moet ook naar Groningen gaan komen om zich te verantwoorden bij de Staten over de gang van zaken, maar daarvoor is volgens Top tot nu toe geen datum vastgelegd.

Vijlbrief zelf liet woensdag weten dat de twee gasputten inmiddels weer dicht zijn en verontschuldigde zich richting de Groningers voor de ontstane onrust door het besluit. De staatssecretaris geeft toe dat er onvoldoende helderheid was over het weer opendraaien van de twee locaties.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

50.000ste bezoeker voor Van Gogh-tentoonstelling in Groninger Museum

Het Groninger Museum heeft deze dinsdag de 50.000ste bezoeker van de tentoonstelling Hoe Van Gogh…

2 uur geleden

Winkeliers en bewoners willen af van bezorgzaken Nieuwe Ebbingestraat

Racende scooters, donkere ruiten en weinig aantrekkelijke winkels. Dat is het beeld dat je ziet…

2 uur geleden

Stadspartij raakt plekje kwijt in gemeenteraad: René Staijen neemt zetel Mariska Sloot over als éénmansfractie

De Stadspartij 100% voor Groningen heeft vanaf komende woensdag geen vier, maar drie zetels in…

3 uur geleden

Partij voor het Noorden wil alsnog trappen tussen fietspad en fietsbrug over spoor bij De Hoogte

Als het aan de Partij voor het Noorden ligt, worden alsnog trappen voor voetgangers aangelegd…

4 uur geleden

Opgefleurde bestralingsmaskers voor de jonge patiënten in het UMCG

De bestralingsmaskers voor kinderen in het UMCG Protonencentrum worden opgefleurd om angst en spanning te…

5 uur geleden

CDA en VVD zien scooterverbod en fietsroutes nog geen vruchten afwerpen op Grote Markt: ‘Ouderen durven stad niet meer in’

Fatbikers en fietsers rijden, ondanks de verkeersmaatregelen die nu bijna twee maanden gelden op de…

5 uur geleden