Categorieën: Nieuws

Documentaire ‘De aarde beeft’ in première in Forum Groningen

De documentaireserie ‘De aarde beeft’ is zondagmiddag in première gegaan in Forum Groningen. Bezoekers konden de eerste aflevering van de vierdelige serie in de bioscoop bekijken. 

De serie gaat over de aardgaswinning in Groningen: van de vondst van de eerste gasbel tot aan de gevolgen voor de inwoners van het aardbevingsgebied. Maar juist om te benadrukken dat Groningen meer is dan alleen een bron van aardgas, gaat de serie ook over de Groningers zelf, de geschiedenis, de luchten, het hoge land en de oude dorpskernen.

De serie is geproduceerd door Andere Tijden (NTR), die de vierdelige documentaireserie over Groningen maakte in navolging van de serie ‘Het water komt’ (over Zeeland). In de serie gaat presentator Winfried Baijens in gesprek met zowel bekende (waaronder Johan Remkes en oud-voetballer Jan Mulder) als onbekende Groningers.

Première

Baijens was zelf ook bij de première aanwezig. Daarnaast gaf singer-songwriter Erwin de Vries, die ook in de serie voorkomt, een live optreden.

De complete serie ‘De aarde beeft’ kun je zien op 12, 19 en 26 januari en op 2 februari om 20.30 uur op NPO2.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Denise Overkleeft

Recente berichten

Maria en Freerk met duofiets aangekomen in Lourdes

Het is Maria en Freerk uit Haren gelukt: hun laatste fietstocht voor Onbeperkt op de…

2 uur geleden

Monsterzege GRC; ook GVAV, Stadspark en Groninger Boys winnen

Veel zeges voor de op zondag actieve Groninger clubs. GRC spande de kroon met een…

3 uur geleden

Veel interesse voor zonsverduistering: “Bekijken vanaf dak Forum en eetcafé Zondag”

In Groningen is komend weekend een gedeeltelijke zonsverduistering te zien. Sterrenkundige Jeffrey Bout vertelt dat…

3 uur geleden

Donar loopt beker mis in zinderende wedstrijd

Het is Donar niet gelukt om voor de achtste keer de nationale basketbalbeker te winnen.…

3 uur geleden

Aegir Lentesprint trekt roeiers uit hele land naar Hoornsemeer: “Wind speelde ons op zaterdag parten” (foto’s)

Op het Hoornsemeer vindt dit weekend de Emotion Events Aegir Lentesprint plaats. Zo'n 1.700 roeiers…

4 uur geleden

Oppositie maakt zich zorgen over incident met vuurwapen in lijnbus: “Wat geef je prioriteit?”

De voltallige oppositie in de gemeenteraad spreekt zijn zorgen uit over een incident met een…

5 uur geleden