Categorieën: Nieuws

Groninger Museum laat oog vallen op Niemeyer locatie

Andreas Blühm, directeur van het Groninger Museum, ziet in de voormalige tabaksfabriek van Niemeyer aan de Paterswoldseweg een ideale locatie voor een kunstdepot dat toegankelijk is voor het publiek.

In dat depot kun je op ontdekkingstocht langs allerlei bijzondere objecten en schilderijen. Het publiek zou dan ook uitgenodigd worden om inhoudelijks iets bij te dragen en bijvoorbeeld restauraties mee te maken.

Al sinds jaren liggen tussen de 50 en 60 duizend objecten en schilderijen van het Groninger Museum in een depot ergens op een industrieterrein bij Hoogkerk. Daar wordt alleen bij hoge uitzondering iemand toegelaten.

Het plan is nog een pril stadium. Blühm heeft daarom nog geen idee hoeveel het gaat kosten en waar het geld vandaan moet komen.

Meer belangstelling

Maar er is méér belangstelling voor de leegstaande fabriek aan de Paterswoldseweg: het is een gewilde locatie voor creatieve broedplaatsen en onderwijs, maar ook voor nieuwbouw van woningen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

Hoogkerkers kunnen weer stemmen voor ‘Sterk Hoogkerk’

Sterk Hoogkerk is weer van start gegaan. Sterk Hoogkerk is de burgerbegroting van Hoogkerk en…

17 minuten geleden

Gemeente: Den Haag moet huurders ontzien en corporaties meer geld geven

Corporaties moeten meer financiële armslag krijgen om hun opgaven te realiseren en de huren betaalbaar…

55 minuten geleden

Gewonde bij aanrijding Rijksweg

Bij een aanrijding aan de Rijksweg is woensdagochtend een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is…

1 uur geleden

Nieuwe campagne biedt steun aan mantelzorgers

De gemeente Groningen en Humanitas lanceren komende maandag de nieuwe mantelzorgcampagne 'Voor wie zorg jij?'…

1 uur geleden

Vergoeding voor tandartskosten wordt verlengd

Het gemeentebestuur geeft ook dit jaar een vergoeding voor tandartskosten aan inwoners die geld tekort…

2 uur geleden

Sterrenkundigen geven uitleg bij zonsverduistering 29 maart

Op zaterdag 29 maart is in ons land een gedeeltelijke zonsverduistering te zien. Dan wordt…

2 uur geleden