Categorieën: Nieuws

‘Nieuw’ gebouw van Vindicat heeft plekje gekregen in Madurodam

Studentenvereniging Vindicat is afgelopen vrijdag verhuisd naar haar nieuwe onderkomen. Waar deze verhuizing in Groningen in 2014 al plaatsvond, moest 250 kilometer verderop de verhuizing nog plaatsvinden.

In Madurodam, in Den Haag, is sinds 2005 het sociëteitsgebouw van Vindicat te zien. Bezoekers kregen daar de afgelopen jaren de oude situatie voorgeschoteld. Precies tien jaar geleden nam Vindicat echter haar intrek in een nieuw gebouw. Door de herontwikkeling van de oostwand moest het oude onderkomen gesloopt worden. En dat is nu ook doorgevoerd in Den Haag. De miniatuur van het oude pand is vernietigd. De afgelopen periode is er gewerkt aan een miniatuur van het nieuwe gebouw, waarbij deze gemaakt is op een schaal van 1 op 25. Een groep van de studentenvereniging was vrijdag in het park aanwezig om de nieuwe miniatuur te onthullen.

Het Vindicat-gebouw is niet het enige Groningse miniatuur in Madurodam. Ook het Groninger Museum en het Hoofdstation zijn er te zien. En studentenhuis The House of Father Tuck uit de Schildersbuurt is er te bewonderen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Koploper PKC’83 verspeelt drie punten in derby tegen Velocitas

Koploper PKC'83 heeft zaterdagmiddag in de titelstrijd in de eerste klasse H in eigen huis…

57 minuten geleden

Wereldrecord schaatsen verbroken op Kardinge: “Je rug is niet gemaakt om 24 uur krom te staan” (foto’s)

Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…

2 uur geleden

Demonstratie tegen racisme en fascisme trekt vierhonderd mensen: “Nadenken over vervolg” (foto’s)

De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…

6 uur geleden

Automobilist botst tegen boom bij Harendermolen

Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij Harendermolen is een automobilist op een boom…

6 uur geleden

Downers en vrienden dansen op Raadhuisplein: “Kunnen deelnemen in de maatschappij is belangrijk”

Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…

7 uur geleden

Groningse mbo-studenten vallen in de prijzen bij Skills The Finals

Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…

9 uur geleden