Categorieën: Nieuws

Grote bedrijven bezorgd dat de internationale student ‘verdreven’ wordt

Internationale studenten zijn nu hard nodig door de krapte en de vergrijzing op de arbeidsmarkt. Dat blijkt uit een rapport van SEO Economisch Onderzoek in opdracht van Economie- en Bedrijfskundefaculteiten, waaronder die van de Rijksuniversiteit Groningen. Aan het onderzoek hebben twintig grote bedrijven meegedaan.

In het rapport van het onderzoek uiten grote bedrijven als Philips, Unilever en Friesland Campina hun zorgen over het aan banden leggen van Engelstalig onderwijs. Volgens hen is Engelstalig onderwijs belangrijk, omdat het de belangrijkste taal is waarin die bedrijven opereren. In het ergste geval kan Nederland minder aantrekkelijk worden voor buitenlandse bedrijven als het Engelstalig onderwijs afneemt.

In het onderzoek komt verder naar voren dat de internationale student goed is voor de schatkist. De extra belasting- en premieopbrengsten van internationale afgestudeerden die in Nederland blijven, zijn groter dan de uitgaven van de overheid voor internationale studenten. Die baten kunnen nog groter worden als internationale studenten na hun studie in Nederland blijven.

Verder blijkt uit het rapport dat de impact op huizenprijzen beperkt is. Tekorten en wachtlijsten bij studenten zijn relatief beperkt. Ook zijn de woonwensen van internationale studenten anders.

Lars Faber

Recente berichten

Groningse gemeenteraad roept op tot volledig stopzetten gaswinning

De gemeenteraad van Groningen heeft met grote meerderheid een motie aangenomen waarin het kabinet wordt…

6 uur geleden

FC Groningen uit bekertoernooi geknikkerd na 3-1 nederlaag tegen AZ

FC Groningen heeft woensdagavond verloren van AZ in het AFAS stadion in Alkmaar. De Groningers…

6 uur geleden

Geen uitzondering voor bakfiets bij milieustraat

Een gratis lading grofvuil wegbrengen met een  (elektrische) bakfiets blijft formeel gelijk aan een lading…

6 uur geleden

Horeca, cultuur, groen of sport? Stad gaat prijsvraag uitschrijven voor invulling huidig busstation

Het huidige busstation in Groningen moet na de verplaatsing van de bussen naar de zuidkant…

7 uur geleden

Dit is volgens Groningse jongeren het belangrijkste doel van de Economische Agenda Nij Begun

Leefomgeving staat op nummer één. Dat blijkt uit de Tienskipdag van 16 december, georganiseerd met…

7 uur geleden

Donderdag begint zacht, eind van de week kans op hagel en natte sneeuw

De zachtere temperaturen blijven nog even bij ons. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis begint donderdag mild,…

8 uur geleden