Categorieën: Nieuws

D66 en GroenLinks willen toch ‘De Heldin’ in plaats van ‘De Nieuwe Held’ voor nieuwe stadswijk

Pas over drie jaar wordt er gebouwd, maar vorige week maakte het gemeentebestuur al bekend hoe de nieuwe woonwijk tussen De Held en Gravenburg gaat heten: De Nieuwe Held. De straatnaamcommissie vindt de naam passend, maar D66 en GroenLinks zijn er niet blij mee.

De twee fracties vinden het vreemd dat de gemeenteraad een week terug via de media de naam voor de nieuwe woonwijk moest vernemen. De gemeenteraad deed ruim drie jaar terug zelf een suggestie voor de naam, namelijk De Heldin. Die naam wordt nu terzijde gelegd, omdat deze naam geen relatie heeft met het gebied. Daarom is er gekozen voor vrouwennamen voor de straten en De Nieuwe Held als wijknaam. Deze naam verwijst naar de polders waarin de wijk gebouwd wordt en de gelijknamige molens die daar stonden.

Maar de naam De Heldin, als naam voor een wijk die met name straten krijgt die vernoemd zijn naar vrouwelijke helden, maakt volgens de indienende fracties veel beter duidelijk dat het hier gaat om een wijk met vrouwelijke helden. Daarom vragen de fracties het college om de wijk alsnog De Heldin te noemen.

D66 en GroenLinks leggen de kwestie woensdagmiddag voor aan het gemeentebestuur.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Zonaanbidders genieten met volle teugen bij Dudok aan het Diep van warme lentedag

Met 20,7 graden werd deze vrijdag het warmterecord geëvenaard bij het weerstation van het KNMI…

26 minuten geleden

Mediahuis doet titels huis-aan-huisbladen van de hand, uitgever Groninger Krant neemt ze over

Uitgever ROVAVO (van onder meer de Groninger Krant) heeft de namen meerdere huis-aan-huisbladen overgenomen van…

1 uur geleden

Actievoerders houden kap Betonbos (tijdelijk) tegen, uitstel tot na broedseizoen

De kap van het Betonbos langs het Eemskanaal is vrijdag stilgelegd. Dat gebeurde nadat omwonenden…

2 uur geleden

Bewonerssteunpunt WIJS bestaat tien jaar: ‘We hebben veel mensen kunnen helpen’

Steunpunt WIJS bestaat tien jaar en dit werd donderdag gevierd in het Forum Groningen.  (meer…)

2 uur geleden

Fietser raakt ernstig gewond bij val op Hooghoudtstraat

Naast het cellencomplex van de politie aan de Hooghoudtstraat is vrijdagmiddag een fietser ten val…

3 uur geleden

Jongeren vechten met stokken en messen in Herestraat

In de Herestraat in Groningen is donderdagavond een grote vechtpartij uitgebroken. Ongeveer twintig jongeren vielen…

3 uur geleden