Foto: Rijksoverheid
De ministerraad stemde vrijdag in met het voorstel van staatssecretaris Vijlbrief om maandag te starten met de internetconsultatie van ‘de Groningenwet’. Naast de 250 miljoen euro per jaar (voor de komende dertig jaar) voor ‘sociaal en economisch herstel en verduurzaming’ legt de wet vast dat schades tot 60.000 euro hersteld worden zonder te kijken waar de schade vandaan komt.
Ook bepaalt de Groningenwet dat ook nieuwe kabinetten, zolang als nodig is, voldoende geld vrijmaken om bevingsschade ruimhartig te vergoeden en huizen veilig te maken. Verder zorgt de wet voor een structurele samenwerking tussen het rijk, de overheden (gemeentes en provincies) in het aardbevingsgebied en bewonersorganisaties.
Ook de doelen van de sociale agenda, opgesteld door kwartiermaker Henk Nijboer, zijn door de ministerraad vastgesteld. Voor de doelen is de komende dertig jaar honderd van de 250 miljoen euro beschikbaar. De provincies en gemeenten in het aardbevingsgebied gaven vorige week al hun fiat over de gestelde doelen.
De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…
Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij Harendermolen is een automobilist op een boom…
Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…
Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…
De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…
De vermaarde organisten Martin Mans en Gert van Hoef geven zaterdag een Passie- en Paasconcert…