Categorieën: Nieuws

Gemeente wil, ondanks stopzetten subsidie, doorgaan met maatschappelijke diensttijd

Het gemeentebestuur is geschrokken van het besluit van de vier regeringspartijen om te stoppen met de subsidie voor de maatschappelijke diensttijd (MDT). Dat antwoordt het college op vragen van de CDA-fractie.

De gemeente wil de MDT graag voortzetten, omdat die een positieve werking heeft op de toekomst van jongeren en de samenleving. MDT-trajecten zetten in op de talentontwikkeling van jongeren, zorgen ervoor dat jongeren op een leuke manier actief worden en dragen bij aan kennismaking met (maatschappelijke) organisaties en mensen buiten hun eigen leefwereld. Daardoor krijgen ze meer zicht op de samenleving en worden ze gestimuleerd om iets voor een ander te doen.

Groningen experimenteert al jaren met verschillende vormen van MDT, zoals het jongerenwerk, vluchtelingenwerk, sport, onderwijs en jongerennetwerk Stadshelden. Als de landelijke subsidie van rond de 3 miljoen euro voor MDT stopt, kan de gemeente dit niet zomaar opvangen. Het college onderzoekt momenteel hoe dit wel kan, via onder meer maatschappelijke stages en burgerschapsonderwijs.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Gert van Akkeren

Recente berichten

RUG 28e op ranglijst voor meest internationale universiteiten ter wereld

De Rijksuniversiteit Groningen is vijf plekken gestegen op de World’s Most International Universities 2025 ranglijst.…

3 uur geleden

Dinsdag af en toe zon en zo’n 13 graden

Groningen is begonnen aan een wisselvallige en zachte week. Volgens OOG-weerman komen regen, opklaringen en…

4 uur geleden

RSJ besluit: Van Mesdagkliniek wordt rookvrij

Dr. S. van Mesdag wordt de eerste rookvrije tbs-kliniek in Nederland. Ondanks beklag van patiënten…

5 uur geleden

Piepende rookmelder leidt tot arrestatie naakte man

De politie heeft maandagavond een naakte man gearresteerd in een woning aan de Meeuwerderweg. De…

7 uur geleden

Ongeval veroorzaakt file op de A7 richting Heerenveen

Maandagmiddag rond 17.00 uur is een file ontstaan op de A7. Ter hoogte van afrit…

8 uur geleden

Doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is klaar en geopend

De doorfietsroute tussen Groningen en Winsum is maandagmiddag open gegaan. Het fietspad loopt vanaf de…

9 uur geleden