Categorieën: Nieuws

Sloop 56 woningen in Vinkhuizen ceremonieel gestart met ruiten ingooien

Bewoners van 56 sloopwoningen van de Boraxstraat en Pyrietstraat in Vinkhuizen mochten donderdag hun ruiten ingooien. Daarmee is de sloop van hun woning officieel van start.

Buurtbewoners kregen zognaamde ‘buurtbrickies’ uitgedeeld, symbolen van samenwerking. De brickies zijn door bewoners zelf gemaakt en mochten ze zelf tegen de ruiten van hun oude huis gooien.

“Dit heb ik altijd al eens willen doen’, grapt oud-buurtbewoner Richard. “Wij hadden als kinderen in deze buurt vroeger heel veel plezier. We speelden samen op de pleintjes achter de woningen. Natuurlijk haalden we wel eens kattenkwaad uit, maar een ruitje ingooien, dat hebben we nooit gedaan.”

De kleurrijke stenen zijn na de start van de sloop verspreid in de buurt. De gelukkige vinders kunnen ze inleveren bij ’t Vinkhuys of het melden bij De Huismeesters voor een klein prijsje.

Woningcorporatie De Huismeester en Trebbe bouwen 52 eengezinswoningen en 37 appartementen ervoor terug. De energiezuinige woningen worden voorzien van begroeiing en nestkasten. De eerste nieuwe woningen zijn in juli 2025 klaar. Veel oud-bewoners keren terug naar de buurt.

“Sommige mensen wonen al meer dan 50 jaar op deze plek. Ze zijn gehecht aan Vinkhuizen en hebben het goed met de buren,” zegt Bianca Haveman van de Huismeesters.

Versieren van de buurtbrickies.
Foto: De Huismeesters
Lars Faber

Recente berichten

‘Zondag kans op een bui, komende dagen wisselend bewolkt’

Het stralende voorjaarsweer van de afgelopen dagen wordt ingeruild voor een bewolkter weertype waarbij er…

6 uur geleden

Gorecht en TKB sluiten aan; Helpman pakt dure punten; VVG grote verliezer in 3R;

In 2I profiteerde Gorecht volop van het puntverlies van de concurrenten bovenin. Helpman boekte in…

6 uur geleden

Lycurgus wint ook uitwedstrijd tegen Tectum Achel

Nova Tech Lycurgus heeft zaterdagavond de uitwedstrijd in het Belgische Achel tegen Tectum Achel met…

6 uur geleden

1H: Ruime zege Be Quick 1887, nederlaag Oranje Nassau

Be Quick 1887 boekte zaterdagavond in de eerste klasse H een ruime zege. Oranje Nassau…

7 uur geleden

Koploper PKC’83 verspeelt drie punten in derby tegen Velocitas

Koploper PKC'83 heeft zaterdagmiddag in de titelstrijd in de eerste klasse H in eigen huis…

8 uur geleden

Wereldrecord schaatsen verbroken op Kardinge: “Je rug is niet gemaakt om 24 uur krom te staan” (foto’s)

Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…

9 uur geleden