Kinderhartchirurg Ryan Accord (links) tijdens een operatie in Suriname. Foto: dr. Ryan Accord.
Over een paar dagen vertrekt opnieuw een team van het UMCG naar Suriname om kinderen met aangeboren hartafwijkingen te opereren.
Het UMCG en Beatrix Kinderziekenhuis voeren deze missie voor het derde jaar uit. In Suriname zijn zulke operaties normaal niet mogelijk, waardoor kinderen vaak naar het buitenland moeten. Dit project helpt voorkomen dat kinderen blijvende schade oplopen door hartaandoeningen.
Het UMCG-team, onder aanvoering van kinderhartchirurg Ryan Accord, zal de kinderen opereren in het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP). Naast operaties biedt de missie een kans om kennis te delen. Het team zal samen met de Surinaamse artsen een onderwijssessie organiseren, wat bijdraagt aan de duurzame verbetering van de kindzorg in Suriname.
Om de operaties te bekostigen is geld nodig. Daarvoor zoekt de Stichting Vrienden van het Beatrix Kinderziekenhuis donateurs. Inmiddels is bijna zevenduizend euro opgehaald voor de missie van dit jaar. Doneren kan nog steeds via deze pagina.
Be Quick 1887 kan de titelaspiraties in de eerste klasse H in de koelkast parkeren…
Gorecht verloor zaterdag in de tweede klasse I. Helpman boekte onderin een nuttige zege. HFC'15…
Brandweerlieden hebben zaterdagavond aan de Vondellaan een duif uit een net bevrijdt. Dat meldt nieuwsfotograaf…
Na twee wedstrijden die slechts één punt opleverden heeft PKC'83 zich tegen Winsum goed hersteld,…
Zo'n vierhonderd mensen hebben zaterdag een bezoek gebracht aan de 'femicide-vrachtwagen' die op de Grote…
De ALDI in winkelcentrum Oost aan de Claremaheerd in Beijum is vanaf zaterdagavond 21.00 uur…