Categorieën: Nieuws

Terugkijken op hoge snelheid: timelapse van terugplaatsing seinhuis en loopbrug op Hoofdstation

Tweeënhalve week geleden plaatste een aannemer het monumentale seinhuis en de loopbrug (passerelle) terug op hun oorspronkelijke plek op het Hoofdstation. Wie de grote hijsklus nog een keer helemaal wil beleven, kan de twee dagen durende operatie nu terugkijken in ruim een minuut.

ProRail liet een timelapse maken van de twee dagen durende hijsklus. Die is nu klaar en te zien in de onderstaande video.

In de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 werd de loopbrug op zijn plek gehesen. De nacht erna was het de beurt aan het monumentale seinhuis. De klus zou eigenlijk een weekend eerder plaatsvinden, maar werd een week uitgesteld omdat de grote kraan die de klus moest klaren kapot ging.

Het monumentale seinhuis en de loopbrug moesten ruim twee jaar geleden plaats maken vanwege de werkzaamheden op het Hoofdstation. Op de oude plek werd een bouwkuip aangelegd om de ondergrondse voetgangerspassage, fietstunnel en fietsenstalling aan te kunnen leggen. Daarom werden de gebouwen tijdelijk verplaatst naar perron 3. In de afgelopen twee jaar zijn de monumentale gebouwen volledig gerestaureerd.

Tom Veenstra

Recente berichten

Volgende week woensdag ‘rood vierkantjes’ bij de RUG tijdens staking universiteitspersoneel

Medewerkers van de Rijksuniversiteit Groningen leggen volgende week woensdag het werk neer uit protest tegen…

55 minuten geleden

Dertien procent Groningse woningen van het gas af, gemeente en provincie lopen landelijk achter

In de gemeente Groningen is 12,8 procent van de woningen en kleine bedrijven inmiddels van…

1 uur geleden

Blijft het veilig in de verdiepte ligging als de stroom uitvalt? Aannemer gaat het woensdag uitproberen

Hoelang blijven de veiligheidssystemen van de nieuwe, verdiepte liggen van de zuidelijke ringweg werken bij…

2 uur geleden

Vijftien jongvolwassenen krijgen sleutel van nieuw appartementencomplex in Ten Boer

Aan de Marskramer in Ten Boer heeft woningstichting Wierden en Borgen vijftien appartementen gebouwd, bedoeld…

2 uur geleden

“Dinsdag veel bewolking, in de nachten lichte vorst”

Het voorjaarsweer van de afgelopen dagen maakt plaats voor een bewolkter weertype waarbij de temperaturen…

12 uur geleden

Nieuwe coalitie in provincie Groningen: BBB, VVD, GroenLinks en PvdA sluiten akkoord

BBB, VVD, GroenLinks en PvdA sluiten een nieuw coalitieakkoord binnen de provincie Groningen. Het akkoord…

19 uur geleden