Foto Ruben Feiken
De demonstratie op de Grote Markt tegen de bezuinigingen op het hoger onderwijs heeft donderdag enkele honderden mensen getrokken.
In tegenstelling tot het geschrapte landelijke protest in Utrecht, ging deze demonstatie wel door. De burgemeester, de politie en het OM gaven daar deze ochtend nog toestemming voor.
De organisatoren van ‘Utrecht’ besloten woensdagmiddag het protest te annuleren, omdat de veiligheid niet kon worden gegarandeerd. Er zouden plannen zijn van pro-Palestijnse activisten om de demonstratie te verstoren, mogelijk met geweld. Op de Grote Markt werden deze donderdag toch enkele pro-Palestijnse vlaggen waargenomen. Er deden zich geen incidenten voor.
Het protest op de Grote Markt richtte zich tegen de bezuinigingen van het kabinet op het hoger onderwijs. De universiteiten en hogescholen zouden daardoor te maken krijgen met grote financiële problemen. Rond half drie was de demonstratie voorbij.
De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…
Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij Harendermolen is een automobilist op een boom…
Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…
Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…
De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…
De vermaarde organisten Martin Mans en Gert van Hoef geven zaterdag een Passie- en Paasconcert…