Categorieën: Nieuws

Nog meer appartementen en fietspad naast voormalige technische school aan Van Schendelstraat

De eerste appartementen in de voormalige technische school aan de Van Schendelstraat zijn al gebouwd en opgeleverd. Op de sporthal ernaast moeten nog eens 25 appartementen komen. Ook wordt een deel van een nieuw fietspad op het terrein gebouwd.

De voormalig Technische School zelf is inmiddels herontwikkeld en bestaat nu uit 75 appartementen. De voormalige sporthal, op hetzelfde terrein, staat op dit moment leeg en wordt gesloopt. Hier komen 24 nieuwbouwappartementen (middenklasse koopappartementen) met een halfverdiepte parkeergarage voor terug. De ontwikkelaar wil rond de jaarwisseling beginnen met bouwen.

De gemeente wil een deel van het terrein met de sporthal gebruiken voor een nieuw fietspad, als onderdeel van de noord-zuid fietsroute tussen Helpman-Noord en de Rivierenbuurt. Het fietspad moet een directe route vormen tussen Helpman en de zuidkant van het vernieuwde Hoofdstation.

Wanneer de aanleg van het fietspad begint, is nog niet bekend. Voor de aanleg van het fietspad en de appartementen moeten wel negen bomen en 481 m2 aan houtopstand geveld worden. De gemeente stelt dit deels te compenseren in het gebied zelf en deels met bomen in het ‘vergroende’ Helpman-Noord en het Zuiderplantsoen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

Koploper PKC’83 verspeelt drie punten in derby tegen Velocitas

Koploper PKC'83 heeft zaterdagmiddag in de titelstrijd in de eerste klasse H in eigen huis…

47 minuten geleden

Wereldrecord schaatsen verbroken op Kardinge: “Je rug is niet gemaakt om 24 uur krom te staan” (foto’s)

Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…

2 uur geleden

Demonstratie tegen racisme en fascisme trekt vierhonderd mensen: “Nadenken over vervolg” (foto’s)

De protestactie tegen racisme en fascisme die zaterdagmiddag plaatsvond op de Grote Markt krijgt een…

6 uur geleden

Automobilist botst tegen boom bij Harendermolen

Bij een verkeersongeluk zaterdagmiddag op de Rijksstraatweg bij Harendermolen is een automobilist op een boom…

6 uur geleden

Downers en vrienden dansen op Raadhuisplein: “Kunnen deelnemen in de maatschappij is belangrijk”

Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…

7 uur geleden

Groningse mbo-studenten vallen in de prijzen bij Skills The Finals

Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…

8 uur geleden