Categorieën: Nieuws

Plaquette geplaatst in gevel nieuwbouwwoningen in Haren

In de gevel van vier nieuwbouwwoningen aan de Molenkampsteeg in Haren is een plaquette geplaatst om Dik Niewold te eren. Niewold is de voormalig voorzitter van Woonborg.

Op de locatie aan de Molenkampsteeg stonden tot 2023 vier woningen. Deze zijn gesloopt waarbij ze plaats maken voor vier energiezuinige sociale huurwoningen. Naar alle waarschijnlijk vindt de oplevering van deze woningen begin volgend jaar plaats. Bij de start van de bouw, afgelopen voorjaar, was al duidelijk dat er een plaquette geplaatst zou worden. Deze heeft nu, in het bijzijn van Niewold, een plekje gekregen in de gevel.

Dirk Niewold was vanaf 1974 voorzitter van de huurdersbelangenvereniging in Haren. In 1984 werd hij gevraagd om bestuurslid te worden van de Stichting Harener Woningbouw. Deze stichting fuseerde in 1991 samen met Zuidlaren en Anloo tot de Drents-Groningse Woningcorporatie. In 2001 ontstond Woonborg na een fusie tussen DGW en Roden. Niewold zat tot 2015 in het bestuur. Met zo’n lange staat van dienst, waarbij hij zich met hart en ziel heeft ingezet voor de belangen van huurders, wilde Woonborg hem bedanken voor zijn grote betrokkenheid.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

‘Zondag zonovergoten, ook komende dagen veel ruimte voor de zon’

De zon krijgt de komende dagen veel ruimte. Ook de temperatuur zit in de lift…

47 minuten geleden

Liveblog: Groningen viert Koningsdag (gesloten)

Groningen viert zaterdag de verjaardag van koning Willem-Alexander. Op verschillende plekken in de gemeente vinden…

48 minuten geleden

Persoon gewond bij steekincident Westerhaven

Op de Westerhaven is zaterdagavond een persoon gewond geraakt bij een mogelijk steekincident. Dat meldt…

1 uur geleden

Langs de Erven wint opnieuw ‘Mooiste straat’-bokaal in Meerstad

De straat Langs de Erven in het dorp Meerstad heeft zaterdag de 'Mooiste straat'-bokaal gewonnen.…

4 uur geleden

Koningsdag verbindt Noordlaren: “Wie maakt het mooiste papieren vliegtuigje?”

Met een gezamenlijk ontbijt begon zaterdag het Koningsdagprogramma in Noordlaren. Volgens Agniete van Everdingen is…

7 uur geleden

Jong talent van het Harens Lyceum op Koningsdagpodium: “Geoliede machine”

De leerlingen van schoolband XXL van het Harens Lyceum beleefden zaterdag een spannende dag. In…

8 uur geleden