Impressie via Gemeente Groningen
De Lijzijde bij winkelcentrum Lewenborg in Groningen krijgt een nieuwe inrichting. Dit deel van de weg wordt aangepast om de veiligheid voor fietsers en voetgangers te verbeteren. Ook komt er meer ruimte voor groen en de omgeving krijgt een nieuwe uitstraling.
De rijbaan bij de bushalte wordt smaller om automobilisten af te remmen, terwijl bussen elkaar kunnen blijven passeren. Inritten naar het parkeerterrein worden daarnaast versmald en het wegdek krijgt rood asfalt voor betere herkenning.
De plannen passen bij de herontwikkeling rond het winkelcentrum, met onder andere nieuwe zitplekken en meer groen. Er verdwijnen zo’n twaalf parkeerplekken om ruimte te maken.
De maximumsnelheid op dit deel van de Lijzijde wordt verlaagd van 50 naar 30 km/uur om de verkeersveiligheid verder te vergroten. De plannen passen volgens de gemeente Groningen bij de herontwikkeling rond het winkelcentrum.
De nieuwe inrichting van de Lijzijde bij het winkelcentrum kost 750.000 euro. De gemeenteraad moet deze investering nog wel goedkeuren. Als dat gebeurt, is het de bedoeling dat de eerste schop eind volgend jaar de grond in gaat.
Een groep mensen met het Downsyndroom hebben vrijdag gedanst op het Raadhuisplein in Haren. De…
Verschillende studenten van het Alfa-college, Noorderpoort en ROC Menso Alting zijn vrijdag in de prijzen…
De politie heeft vrijdag aan het einde van de middag op de Grote Markt zeven…
De vermaarde organisten Martin Mans en Gert van Hoef geven zaterdag een Passie- en Paasconcert…
In de degradatiepoule van de eredivisie zaalvoetbal speelde PKC'83/Team Amoeri vrijdagavond gelijk. Bij de vrouwen…
Politieagenten hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag bewoners van een containerwoning aan de…