Categorieën: Nieuws

Groninger Chris Huizinga tweede op NK allround

Schaatser Chris Huizinga heeft zijn titel op het NK allround niet kunnen prolongeren. Na een teleurstellende 1.500 meter kon de Groninger het verschil met teamgenoot Beau Snellink niet goedmaken in de laatste rit (10.000 meter). De 23-jarige Snellink wint hiermee voor het eerst de nationale titel. 

Huizinga eindigde op de vijfde plaats bij de 1.500 meter met een tijd van 1.48,79. Daarmee verloor hij de koppositie, die werd overgenomen door Snellink. Op de 10.000 meter moest Huizinga een kleine tien seconden goedmaken. Ondanks dat Huizinga de rit van zijn teamgenoot won, en eerste werd, was het niet genoeg om de achterstand in te halen. “Beau reed echt super hard, een groot applaus voor hem”, aldus Huizinga tegen de NOS.

Huizinga was na dag één de favoriet voor de titel. Zaterdag wist hij de leiding te pakken na een goede 5.000 meter. Eerder op de dag schaatste Huizinga een slechte 500 meter. Met een eindtijd van van 37,88 eindigde hij op de veertiende plek.

Met zijn tweede plaats heeft Huizinga zich geplaatst voor het EK allround. Dit vindt over twee weken plaats in Thialf in Heerenveen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Maarten Siepel

Recente berichten

“Maandag zonnige perioden, woensdag mogelijk 22 graden”

De zon laat zich de komende dagen vaak zien. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis zit de…

6 uur geleden

Esperantotunnel voorzien van asfalt

De Esperantotunnel is de afgelopen dagen voorzien van asfalt. De bedoeling is dat de nieuwe…

6 uur geleden

Oekraïners zoeken verbinding op vrijmarkt: “Boodschap van hoop opschrijven”

Een groep Oekraïners uit Haren, Groningen en verschillende andere locaties in de provincie heeft zaterdag…

7 uur geleden

Vindicat week lang in actie voor ouderen, kinderen en vluchtelingen: “Betrokkenheid versterken”

Studentenvereniging Vindicat zet zich vanaf maandag samen met diverse Groningse organisaties een week lang in…

7 uur geleden

Internationale deelnemers aan Voetbalkamp: “Zorgelijk dat op straat minder gevoetbald wordt”

Voor het vijfde jaar op rij wordt er in de meivakantie een Voetbalkamp gehouden op…

8 uur geleden

Stolpersteine gelegd voor familie Wolf in aanwezigheid van nabestaande

Op de Peizerweg zijn zondagmiddag Stolpersteine gelegd voor Maarten Wolf, zijn vrouw Regina Wolf-Kropveld en…

11 uur geleden