Categorieën: Nieuws

Lichte aardbeving onder Haren (0.6) geregistreerd door KNMI

In Haren heeft in de nacht van maandag op dinsdag een lichte aardbeving plaatsgevonden. Dat meldt het KNMI dinsdagmiddag.

De beving had een sterkte van 0.6 op de schaal van Richter en vond plaats op een diepte van ongeveer 3 kilometer. Dat duidt erop dat het gaat om een geïnduceerde beving, veroorzaakt door de gaswinning.

De aardbeving bij Haren is de derde die het KNMI dit jaar registreerde in de provincie. Twee daarvan waren volgens het KNMI het gevolg van de gaswinning.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

‘Zondag zonovergoten, ook komende dagen veel ruimte voor de zon’

De zon krijgt de komende dagen veel ruimte. Ook de temperatuur zit in de lift…

6 uur geleden

Liveblog: Groningen viert Koningsdag (gesloten)

Groningen viert zaterdag de verjaardag van koning Willem-Alexander. Op verschillende plekken in de gemeente vinden…

6 uur geleden

Persoon gewond bij steekincident Westerhaven

Op de Westerhaven is zaterdagavond een persoon gewond geraakt bij een mogelijk steekincident. Dat meldt…

7 uur geleden

Langs de Erven wint opnieuw ‘Mooiste straat’-bokaal in Meerstad

De straat Langs de Erven in het dorp Meerstad heeft zaterdag de 'Mooiste straat'-bokaal gewonnen.…

9 uur geleden

Koningsdag verbindt Noordlaren: “Wie maakt het mooiste papieren vliegtuigje?”

Met een gezamenlijk ontbijt begon zaterdag het Koningsdagprogramma in Noordlaren. Volgens Agniete van Everdingen is…

13 uur geleden

Jong talent van het Harens Lyceum op Koningsdagpodium: “Geoliede machine”

De leerlingen van schoolband XXL van het Harens Lyceum beleefden zaterdag een spannende dag. In…

14 uur geleden