Foto: congerdesign via Pixabay
Kees Haring uit Beijum is afgelopen maandag op 76-jarige leeftijd overleden. Kees was een bekende verschijning in de wijk. Zo stond zijn woning aan de Edzemaheerd bekend als ‘het zwaaihuis’. Dat meldt Beijum Nieuws.
Een bordje, met daarop de tekst ‘het zwaaihuis’, werd in 2022 bij de woning geplaatst. Sindsdien werd er regelmatig gezwaaid naar Kees die op zomerse dagen graag vertoefde op zijn terras. Vorig jaar haalde Kees de media vanwege een crowdfundingsactie. Zo’n drie jaar geleden werd er bij hem ingebroken, waarbij onder andere een saxofoon en accordeon buit werden gemaakt. Bij de politie werd aangifte gedaan van de diefstal, maar na twee jaar waren de instrumenten nog steeds verdwenen. Om Kees toch weer muziek te kunnen laten maken werd een crowdfundingsactie gestart die binnen twee dagen succesvol was. Ondertussen had zich een muziekwinkel uit Leek gemeld die een tweedehands accordeon klaar had staan.
Ook tijdens zijn werkzame leven was Kees al een bekende verschijning. Zo heeft hij 37 jaar, tot 2009, de post bezorgd. Ook dat ging niet onopgemerkt voorbij, want regelmatig koos hij er voor om verkleed als Kerstman of als Piet langs de deuren te gaan. “Kees gaf kleur aan de wijk. Altijd een glimlach. Het leven was soms best ingewikkeld voor hem, maar hij liet dat nooit blijken”, laat een inwoonster, die dichtbij Kees stond, aan Beijum Nieuws weten.
Het stralende voorjaarsweer van de afgelopen dagen wordt ingeruild voor een bewolkter weertype waarbij er…
In 2I profiteerde Gorecht volop van het puntverlies van de concurrenten bovenin. Helpman boekte in…
Nova Tech Lycurgus heeft zaterdagavond de uitwedstrijd in het Belgische Achel tegen Tectum Achel met…
Be Quick 1887 boekte zaterdagavond in de eerste klasse H een ruime zege. Oranje Nassau…
Koploper PKC'83 heeft zaterdagmiddag in de titelstrijd in de eerste klasse H in eigen huis…
Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…