Categorieën: Nieuws

Groningen is een ‘Stap Verder’ qua afhandeling schades, maar minder ver qua versterking

Er is ten opzichte van twee jaar geleden vooruitgang geboekt in de afhandeling van schademeldingen in het aardbevingsgebied, maar de afhandeling van versterkingsoperaties loopt achter. Dat is de conclusie van het onderzoek ‘Stap Verder’ van Enigma Research, in opdracht van het Groninger Gasberaad.

Staatssecretaris Van Marum ontving het rapport maandagochtend in Garmerwolde van voorzitter van het Groninger Gasberaad, Jan Wigboldus. In de enquête hebben 1301 Groningers hun belevenis gedeeld over herstel van schades en versterkingsoperaties. Het Groninger Gasberaad laat elke twee jaar een dergelijk onderzoek uitvoeren om te zien hoe de situatie van Groningers ervoor staat.

Versnelde afhandeling schademeldingen

Het rapport spreekt van een versnelling sinds 2021 in de afhandeling van schademeldingen. In de afgelopen vier jaar is meer dan de helft van de erkende schademeldingen afgehandeld. Voor een deel is die snellere afhandeling te verklaren door de beschikbaarheid van een vaste vergoeding.

“Je dat er veel progressie is geboekt”, zegt Robert Oosterbaan, onderzoeker bij Enigma Research. “Je ziet dat de tevredenheid omhoog gaat en dat het aantal procedures naar beneden is gegaan. Dat is een positief verhaal en daarom heet het onderzoek ook: een Stap Verder.”

Versterkingen lopen achter

Maar op het gebied van versterkingen verloopt het minder soepel. Van alle mensen die in het versterkingsgebied wonen is twee derde nog steeds in contact over de voortgang van hun proces. Iets minder dan de helft staat nog steeds aan het begin van dat proces.

Oosterbaan: “De versterking loopt natuurlijk nog wat minder lang, maar we zien wel dat daar nog een slag te slaan is. Over twee jaar doen we weer onderzoek en dan hopen we dat meer mensen van ‘rood’ naar ‘groen’ gaan.”

Lars Faber

Recente berichten

Stadjer moet bijna anderhalf jaar de cel in voor drugshandel

Een 26-jarige man uit Groningen is veroordeeld tot 24 maanden celstraf (waarvan acht maanden voorwaardelijk)…

55 minuten geleden

Vrachtvliegtuigen Defensie oefenen twee weken boven Groningen, voornamelijk in het donker

Van 24 maart tot en met 4 april wordt de oefening Orange Bull gehouden. Over…

2 uur geleden

FC Groningen middenvelder Luciano Valente alsnog opgeroepen voor Jong Oranje

FC Groningen middenvelder Luciano Valente is opgeroepen voor de selectie van Jong Oranje. Dat komt…

3 uur geleden

Scheiden of proberen bij elkaar te blijven? Groninger gemeenten lanceren platform om vechtscheidingen te voorkomen

Het verminderen en voorkomen van leed bij ouders en kinderen ten gevolge van een scheiding.…

5 uur geleden

Vertraging op traject naar Bad Nieuweschans door defect spoor (opgelost)

Treinreizigers van Groningen naar Bad Nieuweschans en Duitsland moesten maandag rekening houden met vertragingen, die…

5 uur geleden

Drie KLM-piloten in opleiding verdacht van brandstichting bij vliegveld Eelde

Het Openbaar Ministerie verdenkt drie studenten van de KLM Flight Academy van brandstichting bij hun…

5 uur geleden