Foto: Emmanuel Huybrechts via Flickr (CC 2.0 SA) http://flic.kr/p/asiq1f
Twee mannen van 19 jaar oud uit Roden hebben dinsdag tachtig uur taakstraf gekregen, waarvan de helft voorwaardelijk, voor het mishandelen van een leeftijdsgenoot afgelopen herfst op de Grote Markt. Dat meldt het Dagblad van het Noorden.
De mishandeling vond plaats op 13 oktober. De twee waren met een derde vriend onderweg naar hun auto, toen ze op de Grote Markt drie andere personen tegenkwamen. Eén van de jongens die voorbijliepen werd om een vuurtje gevraagd, maar toen deze geïrriteerd reageerde, ontstond er een opstootje waarbij er rake klappen vielen. Eén van de mannen uit Roden deelde een vuistslag uit, waarbij het slachtoffer een gebroken neus en een fractuur in de kaak opliep. Ook zijn bril ging kapot. De persoon moest in het ziekenhuis behandeld worden aan diens verwondingen.
Voor de rechter gaven de mannen uit Roden aan dat ze afgelopen najaar niet goed in hun vel zaten. De Officier van Justitie eiste 120 uur taakstraf, maar de rechter ging daar niet in mee. Omdat ze hulp hebben gezocht voor hun mentale problemen en omdat ze beide nog geen strafblad hadden, is de straf bepaald op tachtig uur, waarvan de helft voorwaardelijk.
De Rijksuniversiteit Groningen heeft vorig jaar 13,6 miljoen euro bespaard. Dat is iets meer dan…
Kleinere biotechbedrijven die zelf niet de faciliteiten, kennis of middelen hebben voor de eerste fase…
Praten over het verlies van een dierbare kan sinds kort in Groningen in café Luhu.…
De zon krijgt de komende dagen alle ruimte. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis kan het op…
Een budget op maat zou een goede richting zijn voor de doorontwikkeling van het armoedebeleid…
De Quintuslaan in de Villabuurt is dinsdagavond deels afgesloten vanwege een gaslek dat zich onder…