Categorieën: Nieuws

Meewandelen met gids van Het Groninger Landschap door weilanden Reitdiep

Liefhebbers van weidevogels kunnen zondag volop genieten. Onder begeleiding van een gids van Het Groninger Landschap wordt er een wandeling door de weilanden rond bezoekerscentrum Reitdiep gemaakt.

De wandeling begint om 14.00 uur bij het bezoekerscentrum. Er wordt een route van 2,5 kilometer gelopen die door de weilanden voert. En er is momenteel genoeg te zien. Zo is de grutto sinds kort weer in het gebied te bewonderen. Nu de winter is vertrokken en het voorjaar is gearriveerd, is de grutto ook vanuit zijn overwinteringsgebied teruggekeerd naar het Reitdiep. De natuurorganisatie adviseert deelnemers om een verrekijker en fotocamera mee te nemen. Tijdens de wandeling worden de vogels niet verstoord, omdat men op ruime afstand blijft.

De wandeling duurt tot ongeveer 15.30 uur. “In sommige percelen graast vee. Als we daar rustig langslopen, is dat geen probleem”, meldt Het Groninger Landschap. “De bodem kan drassig zijn; denk aan het aantrekken van goed schoeisel.” Meer informatie over de wandeling is te vinden op deze website.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

‘Zondag kans op een bui, komende dagen wisselend bewolkt’

Het stralende voorjaarsweer van de afgelopen dagen wordt ingeruild voor een bewolkter weertype waarbij er…

8 uur geleden

Gorecht en TKB sluiten aan; Helpman pakt dure punten; VVG grote verliezer in 3R;

In 2I profiteerde Gorecht volop van het puntverlies van de concurrenten bovenin. Helpman boekte in…

8 uur geleden

Lycurgus wint ook uitwedstrijd tegen Tectum Achel

Nova Tech Lycurgus heeft zaterdagavond de uitwedstrijd in het Belgische Achel tegen Tectum Achel met…

8 uur geleden

1H: Ruime zege Be Quick 1887, nederlaag Oranje Nassau

Be Quick 1887 boekte zaterdagavond in de eerste klasse H een ruime zege. Oranje Nassau…

9 uur geleden

Koploper PKC’83 verspeelt drie punten in derby tegen Velocitas

Koploper PKC'83 heeft zaterdagmiddag in de titelstrijd in de eerste klasse H in eigen huis…

10 uur geleden

Wereldrecord schaatsen verbroken op Kardinge: “Je rug is niet gemaakt om 24 uur krom te staan” (foto’s)

Het is de 25-jarige Jochem Kerssies gelukt om het wereldrecord schaatsen te verbreken. Op de…

11 uur geleden