
FC Groningen is er zondagmiddag niet in geslaagd om punten mee te nemen uit de Domstad. De ploeg van Dick Lukkien begon zwak aan het duel en keek al snel tegen een 2-0 achterstand aan. Hoewel er voor rust nog uitzicht leek op een resultaat, zakte de FC na de thee ver weg. In een matte tweede helft kwam het niet meer tot kansen, waardoor FC Utrecht uiteindelijk met 3-1 te sterk bleek.
FC Groningen begint uiterst rommelig aan de wedstrijd. Er is veel balverlies, onzorgvuldigheid in de passing en de ploeg maakt een aantal kleine overtredingen. Na tien minuten leidt zo’n overtreding van Marco Rente tot een vrije trap net buiten de zestien. De eerste poging strandt nog in de muur, maar in de rebound knalt El Karouani de bal keihard in de bovenhoek: 1-0, onhoudbaar voor Etienne Vaessen.
Het wordt al snel erger voor Groningen. Acht minuten later is het weer raak voor de thuisploeg: Cathline schiet van buiten de zestien raak in de verre hoek. Rondom de goal ontstaat veel discussie. Het lijkt alsof Thom van Bergen wordt neergehaald in de aanloop naar het doelpunt, maar scheidsrechter Edwin van de Graaff laat doorspelen. De VAR grijpt niet in en het doelpunt blijft staan. Assistent-trainer Marcel Groninger krijgt een gele kaart voor aanhoudend protest.
Na de 2-0 komt FC Groningen beter in de wedstrijd. De ploeg combineert vlotter en weet Utrecht terug te dringen. Vooral Thom van Bergen maakt indruk met zijn energie en dreiging. In de 31ste minuut valt de aansluitingstreffer: na een hoekschop van Seuntjens kan Stije Resink vrij inkoppen. Barkas redt nog knap, maar in de rebound is hij kansloos. De 2-1 geeft Groningen hoop.
De opleving is echter van korte duur. Vlak voor rust slaat FC Utrecht opnieuw toe. De Groningse defensie grijpt niet goed in na een lage voorzet en Haller werkt de bal met een stijlvolle hak achter Vaessen: 3-1.
De tweede helft is van beduidend minder niveau. Het tempo zakt en FC Groningen weet nauwelijks nog gevaar te stichten. Utrecht speelt compact en laat de bezoekers komen, maar die vinden geen opening. Een afzwaaiend schot van Cathline is het enige wapenfeit in het eerste halfuur na rust.
Ook de wissels van Lukkien – met onder anderen Bacuna, Postema en Willumsson – brengen geen nieuwe impulsen. De aanval blijft onmachtig en tot echte kansen komt de FC niet meer. De wedstrijd kabbelt richting het einde en eindigt in een teleurstellende 3-1 nederlaag voor FC Groningen.