Categorieën: Nieuws

TenneT vindt onverwacht 9 gigawatt op overvol stroomnet

TenneT heeft landelijk 9,1 gigawatt aan ruimte gevonden op het overvolle stroomnet. Deze ruimte is beschikbaar buiten de drukke piekmomenten en komt beschikbaar voor partijen op de wachtlijst. Een flink deel daarvan gaat naar onze provincie.

Volgens TenneT is dit mogelijk dankzij een nieuwe contractvorm: het tijdsduurgebonden transportrecht (TDTR). Hiermee krijgen bedrijven recht op stroomtransport tijdens minder drukke momenten op het net. Bedrijven moeten flexibel zijn, omdat TenneT tijdens piekuren het transport tijdelijk kan beperken. Dit systeem is vooral geschikt voor bedrijven met batterijen, een eigen stroomvoorziening of productieprocessen die kunnen schuiven.

Het loopt storm bij de aanvragen voor de extra stroom. In totaal zijn er aanvragen voor 70 gigawatt binnengekomen, terwijl er nu slechts 9,1 gigawatt beschikbaar is. Van deze 9,1 gigawatt komt 4 gigawatt uit het 380.000 en 220.000 volt-net en 5,1 gigawatt uit het 150.000 en 110.000 volt-net. Voor Groningen is op dat laatste net ongeveer 1100 megawatt beschikbaar.

Van de 9,1 gigawatt is inmiddels 2,3 gigawatt toegekend. De rest wordt verdeeld volgens ‘wie het eerst komt, het eerst maalt’. TenneT voert hierover gesprekken met geïnteresseerde partijen.

FacebookFacebookXXLinkedInLinkedInWhatsAppWhatsAppCopy LinkCopy LinkEmailEmail
AddThis Website Tools
Tom Veenstra

Recente berichten

“Maandag zonnige perioden, woensdag mogelijk 22 graden”

De zon laat zich de komende dagen vaak zien. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis zit de…

3 uur geleden

Esperantotunnel voorzien van asfalt

De Esperantotunnel is de afgelopen dagen voorzien van asfalt. De bedoeling is dat de nieuwe…

3 uur geleden

Oekraïners zoeken verbinding op vrijmarkt: “Boodschap van hoop opschrijven”

Een groep Oekraïners uit Haren, Groningen en verschillende andere locaties in de provincie heeft zaterdag…

4 uur geleden

Vindicat week lang in actie voor ouderen, kinderen en vluchtelingen: “Betrokkenheid versterken”

Studentenvereniging Vindicat zet zich vanaf maandag samen met diverse Groningse organisaties een week lang in…

4 uur geleden

Internationale deelnemers aan Voetbalkamp: “Zorgelijk dat op straat minder gevoetbald wordt”

Voor het vijfde jaar op rij wordt er in de meivakantie een Voetbalkamp gehouden op…

5 uur geleden

Stolpersteine gelegd voor familie Wolf in aanwezigheid van nabestaande

Op de Peizerweg zijn zondagmiddag Stolpersteine gelegd voor Maarten Wolf, zijn vrouw Regina Wolf-Kropveld en…

8 uur geleden